NAVIGATION PANEL
Loading...
     
Počítadlo prístupov
Počítadlo bolo spustené
1.X.2011.
free
     
Prihlásenie
Meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
     
Ježiš nam daroval pravdu
Zamyslenia

Ježiš nám daroval pravdu, ktorú prijal od svojho Otca a ktorej veríme. To nie je nejaký pochybný tovar, ktorí odporúčajú rôzni díleri so zreteľom na zisk. Máme byť svedkami a ohlasovateľmi tejto pravdy. V dnešnom evanjeliu sme počuli, že Ježišov príbeh sa neskončil jeho smrťou, vzkriesením a nanebovstúpením. Práve naopak, vtedy sa len nanovo začal. Odtiaľ, z hory v Galilei, sa jeho učeníci vydali do celého sveta, aby všade ohlasovali Kristovu radostnú zvesť. Takto sa to bude diať po všetky časy až do skončenia sveta. Teraz, pri Ježišovom odchode, sú všetci okolo neho, sú jedno s ním ako ovce so svojím pastierom. Tri roky žili s ním a často ani nechápali, kým je Ježiš. Teraz spoznali, že Ježiš je Pán: ich Pán a Pán celého sveta. Toto poznanie si vyžadovalo bezpodmienečné oddanie sa pre Kristovu vec ? ohlasovanie evanjelia. Stali sa z nich naozajstní Kristovi nasledovníci, ktorí sa s plnou vážnosťou priklonili k nemu, snažia sa o posvätenie skrze neho a v plnej ochote sa mu dávajú k dispozícii. Toto sú znaky, ktoré budú charakterizovať Kristových nasledovníkov cez všetky nasledujúce obdobia.
Pozrime sa bližšie na Ježišov ?misijný rozkaz,? ktorý sme dnes počuli. Obsahuje tri podstatné časti. Najprv Ježiš hovorí: ?Učte všetky národy? (Mt 28,19a). Tým vyzýva učeníkov, aby všetkým ľuďom hlásali jeho radostnú zvesť. Má to byť ohlasovanie, ktoré z nich urobí taktiež apoštolov. Z adresátov ohlasovania Evanjelia nie je nik vyňatý, ani zatvrdlivý židovský národ, ktorý nechcel prijať Krista a jeho učenie. Potom nasleduje druhá časť Ježišovho ?misijného rozkazu?: ?Krstite ich v mene Otca i Syna i Ducha Svätého? (Mt 28,19b). Tým pozýva všetkých, ktorí spoznajú jeho Evanjelium, aby prijali zárodok večného života vo sviatosti krstu. Ježiš svoj ?misijný rozkaz? končí slovami: ?Naučte ich zachovávať všetko, čo som vám prikázal? (Mt 28,20a). Teda nestačí len krstiť nových členov Cirkvi. Je potrebné aj naďalej ich viesť v živote s Kristom. Krst sa musí overiť v živote. Každý, kto bol pokrstený v Kristovi, je povolaný o ňom svedčiť slovom i životom. Na tomto sa overuje pravosť kresťana.
Sú rôzne spôsoby, ktorými môžeme a máme vydávať svedectvo. Všetci kresťania bez výnimky sú k tomu povolaní, každý na svojom mieste a svojím spôsobom. Môže to byť slovom zvestovateľa, slovom výzvy, slovom poučenia, napomenutia, útechy. Tým často viac otvárame ľuďom bohatstvo povolania v Kristovi. A týmto sa rozmnožuje aj viera. Okrem zvestovania slovom je veľmi dôležité aj zvestovanie skutkami a životom, ktorý priťahuje nových nasledovníkov Krista a podporuje život tých kresťanov, ktorí už prijali evanjelium.

     
Zdieľaj túto novinku
AddThis:
URL:
Facebook Like:


Užitočné odkazy
     
Novinky
     
Udalosti
<< Február 2019 >>
Po Ut St Št Pi So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
     
Najčítanejšie novinky

Aktuálny prehľad sv. omší, oznamy a p...
2134297x

Aktuálny prehľad sv. omší, oznamy a p...
22660x

Pomôcka pre spytovanie svedomia (2)
21151x

Farské oznamy v týždni od 3.10. do 9....
13226x

Naša farnosť na Facebook-u
10601x

Pomôcka pre spytovanie svedomia
9765x

Farský ples
9238x
     
Prečítajte si tiež...
Sviatosť krstu

z kategórie: Sviatosti